`
TRANSLATOR
Аплицирај онлајн
Студија во Украина. Високото образование во европска земја
Откријте
медицински
курсеви во Украина
Откријте
инженеринг
курсеви во Украина
Студија инженеринг во Украина. Техничко образование во Украина.
Студија факултет во
#Украина
Тоа е вистинскиот избор за својата иднина
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ Аплицирај сега
Медицински курсеви во Украина. Медицинска едукација во Украина. MBBS во Украина.
Дали сакате да биде светски признати лекар?
Медицински курсеви во Украина
Висок квалитет и ниска школарина
ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ Аплицирај сега

Не TOEFL / IELTS

Украина прием центар им овозможува на студентите да студираат на универзитети во Украина без испити

100% Услови за прием

Украина прием центар им овозможува на студентите да студираат на универзитети во Украина без прием

100% виза

Ако прием преку Украина за прием центар, тогаш ќе се добие гаранција образовни виза за Украина

Дали сте подготвени да Студија во Украина?

Висок квалитет на европско образование, лесен процесот на прием и најниска школарина во Европа. Тоа е причината зошто треба да изберете на Украина!

За процесот на прием
Украина прием Центар

Студија во Украина

Украина прием центар е официјална организација која им помага на странските студенти да аплицираат и да учат во било украински универзитет. Ние им помогне на студентите од првиот чекор (избор на универзитетски) да трае (дипломирањето).

Украина прием Центарот е основан специјално за меѓународни студенти да се направи процесот на нивниот прием и образованието во Украина универзитети како едноставна, интуитивен и што е можно поудобно.

За Украина прием Центар
Откријте

украински универзитети

Можете да изберете било украински универзитет. Ако може да одлучи, ние секогаш сме подготвени да ви помогне да го избере најдобриот универзитет специјално за вас

универзитети во Украина

Украина 317 универзитети. Можете да изберете било која од нив.

Прикажи ги сите универзитети
студентите вели

Рекоа за нас

Странските студенти сакаат да бидат дел од украински образовната заедница. Прием преку Украина прием центар гарантира голем број на бонуси за странски студенти.

 • Rajsekr Сите тајни

  Индија

  Бев во потрага по можност да се добие образование во Европа. Но, голем избор на агенти ме полудува. Ти благодарам што постои прием центар. Тоа е совршен abilyty за студентите кои сакаат да студираат во странство. Со него се е лесно и едноставно, и не треба да се грижите за сигурноста на агентот.

 • Aderinoye Raheemat

  Нигерија

  Украина прием Центар, Сакам да кажам голема благодарност до сите на вашиот тим. Да се ​​направи прием мојата лесно и удобност. Имав некои стравови кога дојдов во Украина. Но, украинскиот прием центар ми помага со сè. Јас немам никакви проблеми тука на сите. Голема благодарност до сите вработени на украинскиот прием центар.

 • Благодарение мирис Mungoshi

  Зимбабве

  Јас сум во Украина. Јас сум добивање на медицинска едукација. мојот процес на прием за многу лесно. Добив виза без никакви проблеми. среќен сум. Ви благодариме Украина прием центар. PS: Вашиот бонуси на пристигнување беше неверојатно. Тие ми помага многу во живо во Украина. Твојот се најдобрите и навистина се грижат за студенти.

 • европска земја

  Украина cituated во центарот на Европа и е најголема земја во него.

 • толерантни луѓе

  Украинците се секогаш отворени, искрена и среќен да комуницираат со странци.

 • Висок квалитет на образование

  Украински универзитети обезбедува Европската квалитетот на образованието во голем број на специјалитети.

Зошто да студирате во Украина
 • блага клима

  Вие ќе бидете во удобност во секое време од годината. Зимата е предупредуваат и летото не е многу жешко.

 • ниски цени

  Образование во Украина е најевтин во Европа. Тоа е навистина исплатливи.

 • убави жени

  Украински жени се еден од најубавите во светот.

чита

нашата Вести

Ние секогаш ви кажам за сите новости во украински eduacation

февруари 9, 2020

Услови за прием 2020-2021 е отворена!

Почитувани идни студенти! Задоволство ни е да ве информираме, дека приемот на украински универзитети за 2020-2021 е отворена сега. Може да се применува онлајн во моментов да се резервира место во универзитет. Универзитети почнат да се испрати покана писма од март. Одбери Службен украинскиот центар за прием и да добијат гаранција за прием на најдобрите украински универзитети! Со почит, украински…

[повеќе]

За Украина прием Центар. Студија во Украина
август 11, 2021

Услови за прием 2020-2021 е отворена во Украина

Почитувани идни студенти, прием процес за 2020-2021 година е отворена сега. Оваа година има многу добри surprices. Оваа година во Украина отвори канцеларија на официјални меѓународни Admission.Center. така, оваа година студентите ќе можат да се однесуваат на било украински универзитет directlty преку Украина за прием центар. Таа им овозможува на студентите да се забрза процесот на приеми и гарантира…

[повеќе]

факти за прием центар

Приемот на Центарот е организација која им помага на студентите да добијат образование во странство

 • 2,987

  студентите
 • 56

  земји
 • 952

  универзитети
 • 100%

  гаранција за прием
 • 100%

  гаранција за виза
 • 100%

  гаранција за кариера

Услови за прием 2020-2021 е отворена во Украина

Сите странски студенти се добредојдени да учат во Украина. Може да се применува со украинскиот прием Центар.

Услови за прием канцеларија во Украина

Е-пошта: ukraine.admission.center@gmail.com Viber / Whatsapp:(+380)-68-811-08-39 адреса: Nauki авенија 40, 64, Харков, Украина. АПЛИЦИРАЈ СЕГА
Аплицирај онлајн Глобална прием Центар Контакт и Поддршка